Procedura wydawania mLegitymacji szkolnych
w Collegium Marianum Liceum Katolickim im. Jana Pawła II
w Pelplinie

1. mLegitymacja udostępniana jest na pisemny wniosek rodzica/opiekuna prawnego lub pełnoletniego ucznia. Do wniosku należy dołączyć zeskanowane kolorowe zdjęcie legitymacyjne (wymagany format JPG lub JPEG, wymiary zdjęcia 35x45mm, maksymalny rozmiar 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą), przesyłając na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Po złożeniu wymienionych dokumentów w sekretariacie Rodzic / prawny opiekun / pełnoletni uczeń otrzyma jednorazowy kod QR oraz hasło umożliwiające dostęp do usługi. Aplikacja może być aktywowana tylko na jednym urządzeniu mobilnym w ciągu 30 dni od momentu wygenerowana w systemie.

3. mLegitymacja wydawana jest nieodpłatnie, stanowi dokument elektroniczny przechowywany i prezentowany przy użyciu oprogramowania przeznaczonego dla urządzeń mobilnych (mObywatel).

4. mLegitymacja szkolna ważna jest do 30 września kolejnego roku szkolnego, do momentu ukończenia szkoły i corocznie potwierdzana przez sekretariat szkoły.

5. mLegitymacja wydawana / udostępniana jest do 14 dni od dnia złożenia poprawnego wniosku.

6. W momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować sekretariat szkoły o zaistniałym incydencie. Osoba odpowiedzialna za wydawanie mLegitymacji unieważnia ją.

7. Procedura podłączania mLegitymacji jest dostępna „krok po kroku” na stronie internetowej TUTAJ

WNIOSEK

DODANIE legitymacji w mObywatel

KREATOR ZDJĘĆ do mLegitymacji

mlegitymacja kreator

Wykonaj fotografię do mLegitymacji przy pomocy bezpłatnego kreatora!

Uczniowie szkół, mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do mLegitymacji szkolnej.
Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria ,zdjęć do mLegitymacji. Fotografię można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycie głowy.

Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem: TUTAJ

Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?
1. Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku
2. Wciśnij przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
3. Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
4. Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

Fotografia do legitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:
● osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
● twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
● oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji szkolnej, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!